Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 10:19
 
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Burdur'da çelenk töreni kutlandı.
Gündem Haberi
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri korona virüs nedeniyle çelenk bırakma töreni ile kutlandı. Törende konuşan Gençlik ve Spor il Müdürü Orhan Kemermaya; “Bugün 19 Mayıs 2020, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği ve bütün milletimizin canı pahasına destek verdiği İstiklal Mücadelemizin Samsun’da ilk adımın atılmasının üzerinden tam 101 yıl geçti.” diye belirterek konuşmasına şöyle devam etti;

 

“O gün Samsun’dan yayılan ateş bütün memleketi sararken, yüreği istiklâl aşkı ile çarpan her bir vatan evladı aşkla, inançla, ümitle bu kutlu mücadelenin bir neferi oldular. Vatanın çiğnenmesine izin vermediler ve işgalci emperyalistleri dize getirdiler.

Bugün büyük hedeflerle yeni ufuklara taşıdığımız Cumhuriyetimiz işte bu destansı mücadelenin eseridir.

Gururla söyleyebilirim ki, bir asır önce yorgun bir memleketi ayağa kaldıran o ruh, bugün hâlâ canlıdır, hâlâ ayaktadır.

Yüz yıldır iftiharla yaşattığımız istiklal ruhu, ülkesini daima ileriye taşıma kararlılığındaki gençlerimiz için güçlü bir ilham kaynağıdır.

Geçmişten aldığımız bu zengin insanlık mirasını geleceğe taşıma mesuliyetini omuzlarımızda hissediyor, gençlerimizi yarınlara en güçlü şekilde hazırlamanın gayretiyle çalışıyoruz.

Bu duygularla, aziz milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için fedakârca mücadele eden bütün kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bıraktıkları aziz emanete gençlerimizle birlikte sahip çıkacağımıza, onu iftiharla koruyup gözeteceğimize söz veriyorum.”

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, Burdur’da, Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
19 Mayıs Burdur’da Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı