Haber Detayı
24 Aralık 2013 - Salı 12:10
 
‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM NEREYE GİDİYOR?’
BÜYÜKŞEHİRDEN ‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM NEREYE GİDİYOR?’ KONULU PANEL
Kültür Haberi
‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM NEREYE GİDİYOR?’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın halkı bilgilendirme toplantıları kapsamında Dr. Niyazi Altunya “Türkiye’de Eğitim Nereye Gidiyor?” konulu söyleşide Antalyalılarla buluştu. 
Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda gerçekleşen söyleşide Dr. Niyazi Altunya, ‘Cumhuriyet dönemi eğitim sisteminden, ilkelerinden uzaklaşarak bugünlere nasıl gelindi’ konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Dr. Altunya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’in kurulduğu ilk günlerden itibaren eğitime çok önem verdiğine dikkat çekti.
Dr. Altunya, “Atatürk savaş döneminde bile eğitimle ilgili kongre gerçekleştirerek, bağımsız bir eğitim sistemi için çalışmalar yapmıştır. Milli egemenliğin halk egemenliğine dönüşmesi için bütün vatandaşların eğitimine önem verdi. Atatürk özellikle vatandaşlık bilgisi kitabı yazarak, vatandaşlarda devlet, yurttaş, özgürlük ve demokrasi bilincinin oluşmasını istedi. Eğitim sisteminin içte ve dışta bağımsız, doğmalara karşı bilimsel bilgiye dayanmasını istedi” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİRDEN, ‘TÜRKİYE’DE, EĞİTİM, NEREYE, GİDİYOR’, KONULU, PANEL
Yorumlar
Haber Yazılımı